ELZAB Mera F (kopia papierowa)

Kod produktu: ELZAB.MERA.F

Opis:

Mera nowej elegancji

Nowoczesny design to pierwsze wrażenie, które daje o sobie znać, kiedy spojrzy się na drukarkę fiskalną Elzab Mera F. Z tego powodu sięgnąć po nią powinni w szczególności ci przedsiębiorcy, którym zależy na estetycznej aranżacji miejsca sprzedaży.

Drukarka posiada niewielkie pole podstawy oraz złącza, które są wyprowadzane od spodu obudowy, co pozwala na instalację drukarki nawet na niewielkiej ladzie czy powierzchni sprzedażowej. Elegancka obudowa w kolorze grafitu i czytelny wyświetlacz graficzny dopełniają całości konstrukcji. Na wyświetlaczu mogą być prezentowane takie dane, jak logo firmy, reklamy, hasła promocyjne, a nawet imieniny.

Złącza RS232 i USB gwarantują sprawną i bezproblemową komunikację a szeroki zakres wydruków niefiskalnych wznosi drukarkę na wyżyny funkcjonalności.

Dla kogo?

Ze względu na niewielkie wymiary i elegancki wygląd drukarka dedykowana jest w szczególności dla supermarketów, hipermarketów, składów czy hurtowni. Dlaczego? Ponieważ posiada solidny mechanizm drukujący, dłuższe rolki papieru i cechuje się szybkim drukiem paragonów (19 linii na sekundę). Dodatkowo duża liczba obsługiwanych towarów (200 tysięcy) sprawia, że drukarka sprawnie poradzi sobie w każdej placówce o ogromnym asortymencie. Małe pole podstawy wraz z zawartością obudowy sprzyjają również aranżacjom kompaktowych stanowisk POS.

Niewielkie rozmiary, wielkie możliwości

Drukarka posiada niewielkie gabaryty, przez co mieści się nawet na najmniejszych powierzchniach sprzedażowych, jednocześnie gwarantując użytkownikowi większą prędkość drukowania i szybkość komunikacji z komputerem. Konstruktorzy postarali się również o implementację zdecydowanie dłuższych niż standardowe rolki papieru. Wszystko to sprawia, że drukarka tylko z pozoru przypomina wiodące rynkowe modele – jej możliwości przekładają się chociażby na szybszą i dłuższą pracę. Całości konstrukcji dopełniają wyprowadzane od dołu złącza, które zapewniają estetykę instalacji i pewność połączeń. Współpraca z każdym komputerem jest gwarantowana dzięki złączu USB.

Wygodna praca i eksploatacja

To, co skupia na sobie największą uwagę podczas pracy, to wyświetlacz. Został wykonany w technologii LCD, przez co gwarantuje użytkownikom doskonałą czytelność praktycznie w każdych warunkach (nawet w mocno zaciemnionych miejscach dzięki podświetleniu). Użytkownik może w zależności od potrzeb regulować ustawienia wyświetlacza w zakresie 380 stopni, w tym także jego kąt nachylenia. W ten sposób podczas pracy można uniknąć wszystkich niechcianych refleksów i odbić pochodzących od źródeł światła z różnych kierunków. Również kontrast oraz jasność podświetlenia mogą być regulowane.

Elzab Mera F wyświetlacz

Po upływie 45 sekund od momentu wydrukowania paragonu wyświetlacz prezentuje dowolną informację dla klienta, którą użytkownik może zmienić raz na dobę. Ekran posiada rozdzielczość 192×64 px, co umożliwia wyświetlanie grafik, takich jak m.in. logotypy firmy i reklamy, hasła promocyjne, komunikaty dla klientów, podziękowania i zaproszenia. Wyświetlać można również aktualną datę, godzinę, jak i informacje o imieninach.

Drukowanie

Elzab Mera F pozwala na drukowanie pozycji paragonowych w trybie bieżącym (pozycja jedna po drugiej) oraz blokowym. W tym pierwszym przypadku po każdej wydrukowanej pozycji paragonowej na wyświetlaczu prezentowane są pełne informacje z nazwą, ceną sprzedanego towaru, jak i sumą do zapłaty.

Elzab Mera F drukowanie

Dzięki dwom termicznym mechanizmom drukującym użytkownik może cieszyć się szybkim i całkowicie równoległym wydrukiem oryginału i kopii. Efektywna prędkość wynosi 19 wierszy/s każdy. Ponadto prosty dostęp do mechanizmów jest możliwy poprzez zsunięcie pokrywy drukarki. W ten sposób wymiana papieru nie przysparza żadnych trudności. Użytkownik nie musi też martwić się o zbyt częstą wymianę dzięki zastosowaniu dłuższym o 1/3 rolkom (40m).

Postać wydruku może być optymalizowana w taki sposób, aby zwiększyć oszczędność papieru. Wówczas pozycja sprzedaży może być drukowana w jednej linii a niepotrzebne zera w pozycji „ilość” zostają usunięte.

Za równe odrywanie paragonu odpowiada ostry metalowy nóż.

Elzab Mera F. Specyfikacja techniczna

Typ:drukarka fiskalna, wersja apteczna
Ilość PLU:200 000
Stawki VAT:7
Mechanizm drukujący:2 mechanizmy termiczne, 40 znaków w wierszu, prędkość druku 19 linii/ sek. każdy
Wyświetlacz klienta/kasjera:LCD graficzny, z możliwością przełączania sposobu wyświetlania (pozytywowy lub negatywowy)
Złącza:zasilania, interfejsu RS232 do komputera PC, interfejsu USB do komputera PC, szuflady na pieniądze typu RJ
Zasilanie:sieciowe 230V (zewnętrzny zasilacz w komplecie), z akumulatora wewnętrznego 12V/1,2Ah
Waga:2,0 kg
Wymiary (gł. x szer. x wys.)237mm x 129mm x 136mm (wys. z pionowo ustawionym wyświetlaczem: 237mm)
Współpraca z komputerem:wydruki niefiskalne na drukarce ELZAB Talos

 

Nie tego szukałeś? Sprawdź pozostałe produkty dostępne w kategorii drukarki fiskalne.


Do pobrania

Elzab Mera F – instrukcja obsługi