Drukarka fiskalna NOVITUS HD E

Kod produktu: NOVITUS.HD.E

Opis:

Doświadczenie i solidność

Novitus HD E to połączenie najlepszych rozwiązań. Wieloletnie doświadczenie w konstrukcji drukarek marki Citizen spotyka się z zaawansowaną technologią w konstrukcji urządzeń fiskalnych na polskim rynku. Zaufaj doświadczeniu i sięgnij po japońską drukarkę Citizen wyposażoną w moduł fiskalny Novitus.

Funkcjonalność

Podświetlana klawiatura zapewnia doskonałą widoczność i działa bardzo precyzyjnie. Osiem przycisków gwarantuje intuicyjną obsługę, natomiast dzięki awaryjnemu zasilaniu akumulatorowemu nie utracisz danych w najmniej spodziewanym momencie – będziesz mógł nadal drukować paragony, np. z laptopa, czy wykonywać raporty. Drukarka steruje dowolną szufladą na pieniądze napięciem od 6 do 24V.
Zobacz film o drukarce Novitus HD E:

Elektroniczna kopia paragonu

Drukarka zapisuje kopię paragonu na elektronicznym nośniku danych.

Jakie są korzyści takiego rozwiązania?

 • Obniżenie kosztów eksploatacyjnych,
 • Eliminacja równoczesnego zadruku dodatkowej rolki papieru,
 • Brak konieczności przechowywania rolek z kopiami przez kilka lat,
 • Oszczędność miejsca,
 • Jedna karta SD wystarcza nawet na kilka lat użytkowania,
 • Łatwy dostęp do danych zapisanych w sposób cyfrowy,
 • Dane kopii zapisanych na karcie drukowane bezpośrednio na drukarce lub odczytywane za pomocą komputera.

Czytelne wyświetlanie

Informacje wyświetlane na kolorowym wyświetlaczu jeszcze nigdy nie były tak czytelne. Komunikaty oraz grafika wyświetlane są w trybie High Color na dużym 4,3” ekranie. Kolorowy wyświetlacz przyciąga uwagę kupującego i uatrakcyjnia wnętrze sklepu i stanowiska sprzedaży. Wszelkie komunikaty, menu drukarki oraz animowane reklamy mogą być w prosty sposób przygotowane i programowane przez kasjera. Dodatkowo drukarka fiskalna Novitus HD E może być spersonalizowana – „skórki” menu mogą być dopasowane do indywidualnych preferencji kolorystycznych. Animowane reklamy są wywoływane z poziomu aplikacji po zakończeniu paragonu w dowolnej kolejności.

Szybkie i elastyczne drukowanie

Drukuj paragony i faktury VAT szybko i niezawodnie. Drukarka realizuje wydruki na papierze o szerokości 57 lub 80 mm przy pomocy kilku rodzajów czcionek. Sto pozycji na paragonie wydrukujesz w czasie 5,5 sekundy, jeden paragon zmieści do 255 pozycji. Zapomnij o problemach z odcinaniem paragonu dzięki profesjonalnemu obcinaczowi papieru w standardzie. Koniec papieru w drukarce nie powoduje długiej przerwy – po prostu „wrzuć i pracuj” dalej.

Drukuj co tylko chcesz

Novitus HD E spełnia wymagania Ministerstwa Finansów w zakresie:

 • Drukowania NIP-u nabywcy na paragonie,
 • Drukowania nazwy towaru/usługi do 60 znaków, w tym łącznie z dodatkowym opisem i kodem kreskowym,
 • Znaków graficznych w nagłówku paragonu (np. logo firmy),
 • Kodów kreskowych i kodów 2D identyfikujących paragon w systemie (nr systemowy),
 • Stopek niefiskalnych (np. wykorzystanie do celów marketingowo-informacyjnych),
 • Drukowania dowolnego tekstowo-graficznego dokumentu niefiskalnego.

Lepsza komunikacja z komputerem

Połącz drukarkę z komputerem poprzez:

 • RS232,
 • USB,
 • Ethernet.

Dzięki PC2 możesz zintegrować drukarkę z centralnymi systemami gromadzenia danych, systemami monitorującymi oraz innymi rozwiązaniami działającymi niezależnie od systemu sprzedażowego. Dodatkowo możesz podłączyć urządzenia zewnętrzne, takie jak m.in. waga, czy terminal płatniczy. Do komunikacji z PC drukarka fiskalna Novitus HD E wykorzystuje najpopularniejsze protokoły, w tym własny, niezwykle czytelny protokół Novitus XML dostępny w polskojęzycznej i anglojęzycznej wersji. Podłączone do komputera jest więc bajecznie proste. Dzięki detekcji wpięcia przewodu komunikacyjnego konfiguracja drukarki może być wykonana zdalnie poprzez wbudowany serwer www.

Brak „schodka podatkowego”

Baza drukarki przechowuje informacje o każdym sprzedanym produkcie, w tym również historię zmiany stawki VAT każdego z nich. W ten sposób zyskujesz płynną pracę i nie musisz się martwić „schodkiem podatkowym”, który blokuje w pozostałych drukarkach sprzedaż towaru.

Novitus HD E. Specyfikacja techniczna

 

Jesteś zainteresowany produktem? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i dowiedz się o szczegółach oferty. Nie tego szukałeś? Sprawdź pozostałe produkty dostępne w kategorii drukarki fiskalne.


Do pobrania

Novitus HD E – instrukcja obsługi