Sprawdzarka cen ELZAB RLT

Kod produktu: SPRAWDZARKA.ELZAB.RLT

Opis:

Wszechstronna sprawdzarka cen

Weryfikator cen Elzab RLT to urządzenie, które gwarantuje sprawną komunikację na linii komputer – system zarządzający, bazując na transmisji RS232.

Dzięki sprawdzarce użytkownik może sprawdzać i wyświetlać ceny towarów, jak również cieszyć się dużymi możliwościami w zakresie graficznej prezentacji informacji dotyczących towarów, reklam, a nawet i akcji promocyjnych danej placówki handlowej. Wszystko to za sprawą dużego wyświetlacza oraz bazy towarowej na 65535 PLU, która znajduje się w pamięci wewnętrznej.

Odczytywanie kodów kreskowych

Sprawdzarka cen sprawdzi się szczególnie w tych placówkach handlowych, które cechują się niewielkim natężeniem ruchu. Urządzenie posiada czytnik liniowy linear imager, co jest rozwiązaniem ekonomicznym, wymaga jednak od użytkownika odpowiedniego ustawienia towaru pod skanerem w celu odczytania informacji o produkcie.

Możliwość dołączenia czytnika zewnętrznego

Od teraz duże gabaryty towarów przestają przeszkadzać. Dzięki możliwości podpięcia czytnika ręcznego, użytkownik może sprawdzić cenę towaru, który jest ciężki, duży lub do którego dostęp do kodu kreskowego jest utrudniony lub niemożliwy.

Dźwiękowe odtwarzanie cen

Dzięki tej funkcji użytkownik nie tylko zobaczy cenę produktu, ale też ją usłyszy, w dodatku głośno i wyraźnie. Jest to duży ukłon w stronę osób starszych i niedowidzących, które odwiedzając supermarkety korzystają ze sprawdzarki cen. Konfiguracja umożliwia ustawienie głosu żeńskiego lub męskiego.

Wyświetlacz

  • Kolorowy, podświetlany i graficzny,
  • TFT 4,3” o rozdzielczości 480×272,
  • Wyrazisty i przyjazny dla oka,
  • Wysoka jakość prezentowanych treści,
  • Możliwość prezentacji grafik np. zachęcających do odczytania ceny na produkcie,
  • Możliwość wyświetlania grafik reklamowych w czasie, kiedy sprawdzarka znajduje się w stanie gotowości.

Komunikacja z komputerem

Za komunikację z komputerem i systemem zarządzającym odpowiada transmisja RS232. Z programu zarządzającego przesyłana jest do weryfikatora cen baza towarowa. Aby sprawdzarka cen każdorazowo prezentowała aktualne ceny produktów, po wprowadzonych zmianach w programie magazynowym (np. dodanie nowego towaru, zmiana ceny towaru etc), wymagane jest przesłanie zaktualizowanych danych do sprawdzarki.

Prosty i szybki montaż

Sprawdzarka cen Elzab RLT może być zamocowana na ścianie lub słupie dzięki płycie mocującej. Płyta umożliwia także zamocowanie weryfikatora cen na uchwycie lub wysięgniku. Dzięki dodatkowym otworom sprawdzarka dopasowana jest do rozstawu najpopularniejszych na rynku uchwytów i stojaków.

Zasilanie

Każda sprawdzarka wyposażona jest w zasilacz i moduł zasilania. Dla modeli RLT przewidziane zostało zasilanie lokalne bądź zdalne poprzez kabel komunikacyjny. Ponadto Elzab RLT wyposażona została również w gniazdo zasilania dedykowane do zasilacza sieciowego 33V 1,6A (zalecane jako źródło zasilania dla instalacji z jedną sprawdzarką; rozbudowane instalacje z dużą liczbą sprawdzarek powinny korzystać z modułu zasilania MZAS do sieci RS232 włącznie z zasilaczem sieciowym MZAS 33V 1,6A).

sprawdzarka_cen_elzab_rlt_lokalny_zasilacz
W instalacjach z jedną sprawdzarką polecaną metodą zasilania jest zastosowanie lokalnego zasilacza sieciowego 33V 1,6A.
weryfikator_cen_elzab_rlt_zasilanie_sieciowe
W rozbudowanych instalacjach z większą ilością sprawdzarek można zastosować Moduł zasilania MZAS do sieci RS232 wraz z zasilaczem sieciowym MZAS 33V 1,6A.

Specyfikacja techniczna

Czytnik kodów kreskowych liniowy, linear imager
Napięcie zasilania 24V do 60VDC (Zalecane napięcie zasilania powinno wynosić 33 do 60V (mierzone na gnieździe sprawdzarki). Dla napięć niższych od 33V nie będzie aktywny zewnętrzny czytnik kodów kreskowych
Średni pobór mocy 1,7W
Maksymalny pobór mocy 3,7W
Pobór mocy przez dodatkowy czytnik zewnętrzny 2,5W
Wymiary (gł. x szer. x wys.) 137 mm x 173 mm x 197 mm
Masa bez zasilacza 1,4 kg
Wyświetlacz TFT graficzny z podświetleniem, 480x272 punkty
Bezpieczeństwo klasa III
Praca w temperaturze 0ºC – 40ºC
Praca w wilgotności 40% - 80% (bez kondensacji)
Rozpoznawane kody EAN13, EAN8, EAN128, UPC-A, UPC-E, Code 39, Code 128, Code 93 oraz inne kody cyfrowe
Interfejsy RS232 + zasilanie zdalne (Gniazdo RJ45); Zewnętrzny czytnik kodów kreskowych (9600 b/s, 8 bitów danych, 1 bit stopu, bez parzystości, bez kontroli przepływu), Wtyk DSUB9; Pamięć zewnętrzna USB (gniazdo serwisowe - wgrywanie grafik i dźwięków, aktualizacja oprogramowania) - Gniazdo USB typ A; Zasilanie lokalne - Gniazdo w standardzie 5,5/2,5
Wyposażenie dodatkowe Zasilacz sieciowy 33V/1,6A (zasilacz lokalny), Moduł zasilania MZAS, Zasilacz sieciowy MZAS 33V/1,6A

Do pobrania

Elzab RLT – instrukcja obsługi