Waga ELZAB Prima 2

Kod produktu:

Opis:

Bezkonfliktowa praca z każdym typem kasy

Waga Elzab Prima 2 dedykowana jest dla kas fiskalnych z rodziny Elzab oraz pozostałymi urządzeniami i kasami, które zostały wyposażone w interfejs szeregowy lub USB.

Użytkownicy docenią wszechstronność wagi – może ona pracować zarówno samodzielnie, jako waga ogólnego przeznaczenia. Dzięki programowo definiowalnemu formatowi protokołu komunikacyjnego, użytkownik może cieszyć się bezkonfliktową pracą z dowolnie istniejącym lub nowym typem kasy.

Dla kogo?

Waga Elzab Prima 2 dedykowana jest w szczególności dla placówek handlowych o zróżnicowanej wielkości. Urządzenie sprawdzi się zarówno na niewielkich targowiskach i bazarach, jak również w małych sklepach oraz w średnich i dużych obiektach handlowych. Wszechstronne zastosowanie wagi pozwala również na swobodne korzystanie w magazynach, hurtowniach, czy też zakładach produkcyjnych i przetwórstwa żywnościowego różnych branż, w tym także w gastronomii.

Funkcjonalność

Obsługa wagi sprowadza się do 3 klawiszy, które służą do:

  • włączania i wyłączania tary,
  • zerowania wagi,
  • przesyłania wyniku ważenia do kasy,
  • programowania parametrów pracy wagi.

Wskaźnik TARA sygnalizuje włączenie funkcji tary. Funkcja wyłącza się automatycznie po zważeniu towaru, bądź można ją wyłączyć ręcznie po uprzednim zaprogramowaniu takiej opcji.

waga-elektroniczna-wyswietlacz

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi

Elzab Prima 2 oddaje do dyspozycji interfejs komunikacyjny RS232C i USB, co gwarantuje szybką i sprawną współpracę z różnorodnymi kasami fiskalnymi, terminalami POS, jak i pozostałymi urządzeniami peryferyjnymi.

Dzięki funkcji automatycznego przesyłania wyniku o ważeniu wyeliminowane zostają błędy wynikające z ręcznego wprowadzania. Wynik ważenia może być przesyłany poprzez naciśnięcie stosownego klawisza wagi, kasy, terminala POS, czy też automatycznie bądź w sposób ciągły.

Ważne! Deklaracja zgodności

Deklaracja zgodności jest bardzo ważnym dokumentem, który znajduje się na wyposażeniu każdej wagi. Dokument wymagany jest podczas ponownej legalizacji urządzenia, dlatego należy przechowywać deklarację zgodności przez całe życie wagi. W przypadku zgubienia dokumentu istnieje możliwość wystawienia duplikatu. W tym celu należy skontaktować się z Działem Kontroli Jakości firmy Elzab i podać model oraz numer seryjny wagi.

Specyfikacja techniczna

Typ: waga elektroniczna dwuzakresowa
Obciążenie maksymalne: 6/15 kg
Obciążenie minimalne: 40 g
Wartość działki legalizacyjnej e = : 2/5 g
Górna granica tary odejmującej T = : - 15 kg
Klasa dokładności: III
Zakres temperatur pracy: - 10° C ÷ + 40° C
Zasilanie: zewnętrzne + 5V
Moc pobierana przez wagę: 1 W
Wyświetlacz: dwustronny LCD (dla klienta i operatora)
Wysokość cyfr: 12,7 mm
Ilość pozycji na wyświetlaczu: 6
Wskaźnik Tary oraz Zera +
Klawiatura: 3 klawisze : tara, zero, przesyłanie
Wymiary użytkowe szalki: 319 x 254 mm
Wymiary zewnętrzne: 319 x 307 x 78 mm
Interfejs: 1. RS232 (komputer, kasa fiskalna) - wtyk typu RJ 6-6 2. USB (komputer, terminal) 3. RS232 (dodatkowy wyświetlacz zewnętrzny)
Ciężar wagi: 3,9 kg
Funkcje: ważenie towarów ważenie i odejmowanie tary automatyczne wyłączanie tary po odważeniu towaru zliczanie detali (nowość) automatyczne wygaszanie wyświetlacza sygnalizacja zera, tary i przekroczenia zakresu automatyczne śledzenie zera (przy nieobciążonej szalce ) współpraca z kasami fiskalnymi sygnalizacja zakłóceń pracy wagi
Gwarancja: 12 miesięcy

Do pobrania

Elzab Prima 2 – instrukcja obsługi