Kasa fiskalna Posnet Ergo

kasy fiskalne lublin
Kod produktu: posnet.ergo

Opis:

Kasa fiskalna, która rozwija się razem z Tobą

Główną zaletą kasy fiskalnej Posnet Ergo jest możliwość poszerzenia posiadanych funkcjonalności w dowolnym momencie.

Z urządzenia możesz korzystać samodzielnie lub dołączyć je do posiadanego już systemy kasowego. Kasa jest kompatybilna z większością popularnych modeli szuflad, drukarek, czy skanerów kodów kreskowych. Posnet Ergo dzięki nowoczesnej konstrukcji umożliwia ponadto modułową rozbudowę – możesz więc zdecydować się na wariant podstawowy i w miarę pojawiania się nowych potrzeb dołączać kolejne funkcjonalności, takie jak:

 • zwiększenie bazy PLU,
 • dodanie modułów komunikacyjnych – WiFi, Bluetooth, modem 3G,
 • tunelowanie portów COM.
posnet-ergo-kasy-fiskalne-lublin (7)
posnet-ergo-kasy-fiskalne-lublin (1)
posnet-ergo-kasy-fiskalne-lublin (3)
posnet-ergo-kasy-fiskalne-lublin (4)
posnet-ergo-kasy-fiskalne-lublin (2)
posnet-ergo-kasy-fiskalne-lublin (5)
posnet-ergo-kasy-fiskalne-lublin (6)

Posnet Ergo – dla kogo?

 • małe punkty handlowe i usługowe,
 • piekarnie,
 • cukiernie,
 • butiki,
 • salony fryzjerskie,
 • salony kosmetyczne,
 • wyspy marketingowe,
 • małe punkty gastronomiczne,
 • fast-foody,
 • mobilne punkty handlowe i usługowe,
 • warzywniaki.

Funkcjonalność

Wypadki chodzą po kasach fiskalnych, dlatego Posnet Ergo to zwiększona wytrzymałość konstrukcji. Urządzenie wytrzymuje upadek z przeciętnej wysokości lady sklepowej, jak i… przypadkowe nadepnięcie, o czym można przekonać się na wideo poniżej. Kasa jest również odporna na wstrząsy, zachlapanie, czy pył a wszystko to z zachowaniem przyjemności codziennej pracy.

Ergonomiczna klawiatura

Silikonowa klawiatura wyposażona została w 27 klawiszy skrótu a dodatkowe zabezpieczenia przed zachlapaniem, czy zabrudzeniem zwiększają komfort użytkowania w warunkach pracy stacjonarnej lub mobilnej. Producent pomyślał również o pracy w trudnych warunkach – dzięki podświetlanej klawiaturze użytkownik może swobodnie pracować nawet w słabym oświetleniu czy pracy w terenie. Całości konstrukcji dopełnia ergonomiczne ułożenie klawiszy a 27 przycisków skrótu czyni wprowadzanie najczęściej sprzedawanych towarów jeszcze szybszym.

Dłuższa praca na akumulatorze

Urządzenie może pracować w warunkach mobilnych jeszcze dłużej, niż inne modele dzięki zwiększonej wydajności akumulatora. Teraz możesz bez zasilania wydrukować nawet do 80 000 linii, co stanowi równowartość 8 000 paragonów. Praca w terenie staje się więc jeszcze przyjemniejsza.

Komunikacja WiFi, Bluetooth lub 3G

Jeśli Twoja działalność wymaga sprawnej łączności bezprzewodowej, możesz skorzystać z dodatkowych modułów komunikacyjnych i wyposażyć swój model Ergo w model WiFi, Bluetooth lub modem 3G. Możesz więc z łatwością podłączyć urządzenie do komputera, archiwizować dane sprzedaży, jak i pracować zdalnie z programem magazynowym.

Kasowaga

Posnet Ergo może pracować z zintegrowaną szalką ważącą, przez co użytkownik zyskuje dodatkową funkcję kasowagi. Dzięki temu połączeniu zyskujesz ekonomiczne rozwiązane do wygodnej i szybkiej sprzedaży towarów na wagę np. na targu warzywnym. Wszystkie transakcje oraz ważenie wykonujesz bezpośrednio na kasie a tarowanie i zerowanie wskazań wagi wybierasz z klawiatury (kasa automatycznie pokazuje je na wyświetlaczach operatora i klienta).

USB

Wygoda, funkcjonalność i łatwość obsługi to kolejne zalety kasy płynące z obecności portu USB. Dzięki temu możesz:

 • cieszyć się automatyczną obsługą skanerów kodów kreskowych – natychmiastowa sprzedaż z ich wykorzystaniem,
 • szybko i wygodnie archiwizować dane z kopii elektronicznej na pamięci zewnętrznej (np. pendrive),
 • podłączyć czytnik kart magnetycznych do logowania i autoryzacji operatorów lub obsługi systemów lojalnościowych i rabatowych,
 • obsługiwać do 5 urządzeń jednocześnie poprzez podłączony hub USB.

Łatwa wymiana papieru

Kiedy skończy się papier nie musisz się martwić. Konstrukcja mechanizmu drukującego umożliwia szybką wymianę papieru na zasadzie „wrzuć i drukuj”. Wystarczy otworzyć klapkę, wrzucić rolkę i już. Zyskujesz więc niezawodną pracę oraz sprawną obsługę klienta.

Wydruk blokowy paragonu

Poza standardowym wydrukiem paragonu (pozycja po pozycji) możesz korzystać również z wydruku blokowego. Wówczas cały paragon drukowany jest po jego zatwierdzeniu. Oczywiście jako kasjer możesz podejrzeć i edytować poszczególne pozycje paragonu na wyświetlaczu jeszcze przed wydrukowaniem.

Czytelne wyświetlacze

Kasa fiskalna Posnet Ergo została wyposażona w 2 duże wyświetlacze, które doskonale komponują się z intuicyjnym i funkcjonalnym menu użytkownika. Duża czcionka wraz z wydzielonym polem do prezentacji wskazań z wagi przyczyniają się do łatwiejszego niż zwykle wprowadzania i odczytywania danych sprzedaży, takich jak towar, cena, ilość itp.

Wyświetlacz klienta zawsze podaje czytelną i pełną informację o kupowanych produktach. Dodatkową zaletą są wyświetlane ikony informujące kasjera o działających usługach (Ethernet, WiFi, modem 3G, status kopii elektronicznej, przypomnienie o konieczności wykonania raportu miesięcznego, itp.).

Terminal płatniczy

Współpraca z terminalami płatniczymi to kolejny atut Posnet Ergo. Kasa automatycznie przesyła do terminala informacje o kwocie do zapłaty, dzięki temu nie musisz ponownie wprowadzać kwoty na terminalu. W rezultacie przyspieszasz swoją pracę i minimalizuje ryzyko pomyłek.

Grafika na paragonach

Na paragonach z kasy Ergo w nagłówkach oraz stopkach możesz wydrukować dowolną czarno-białą grafikę (w tym również na wydrukach z kasy). Może to być np. logotyp sklepu lub reklama. Grafiki możesz tworzyć samodzielnie i wgrywać je za pośrednictwem oprogramowania Posnet Grafik.

NIP nabywcy

Skoro jesteśmy już przy drukowaniu, możesz także wydrukować NIP nabywcy na paragonie. Dodatkową możliwością jest zaprogramowanie maksymalnej kwoty paragonu, przy której NIP klienta ma zostać wydrukowany. Aktualne przepisy pozwalają na drukowanie NIP-u nabywcy na paragonach o wartości do 450 zł lub 100 euro.

Funkcja przypomnienia

Ostatnia, ale równie ważna cecha kasy fiskalnej Posnet Ergo to funkcja programowania przypomnień. Od teraz możesz sam decydować, o czym kasa ma pamiętać. W zdefiniowanym przez użytkownika czasie kasa wydrukuje oraz wyświetli komunikat przypominający o ważnej sprawie. Może to być np. konieczność wykonania raportu miesięcznego, czy dniu płatności podatku, a nawet i… urodzinach kierowniczki.

Specyfikacja techniczna

Urządzenia z kopią elektroniczną paragonu tak
Informatyczny Nośnik Danych karta microSD / microSDHC - min. 4GB
Eurofiskalizacja Wielowalutowość. Możliwość zaprogramowania dowolnej waluty ewidencyjnej, w jakiej moduł fiskalny będzie rejestrował sprzedaż (np. euro)
Stawki VAT 7 (A...G)
Liczba PLU 4000 6000/8000 (opcja)
Nazwa towarów 40 znaków
Dodatkowe kody kreskowe 1000
Max. liczba kodów do PLU 10
Zestawy towarów / wielopaki 1000
Notatnik 500
Kasjerzy 16
Opakowania 65
Formy płatności 16 (w tym 8 walut)
Rabaty / narzuty 16
Rabaty czasowe 8
Jednostki miary 5
Klawisze skrótu 27 (3 poziomy x 9 klawiszy)
Grupy towarowe 32
Formaty kodów ważonych 10
Opisy wpłat / wypłat 10
Opisy towarów 30
Obsługa błędów 20
Bufor pozycji paragonowych 5000
Typ mechanizmu drukującego termiczny "drop in - wrzuć i drukuj"
Liczba znaków w wierszu 40
Szerokość papieru 57 mm
Długość rolki papieru 30 m
Szybkość wydruku 20 linii/s
Wyświetlacz operatora graficzny (192 x 64 pikseli)
Wyświetlacz klienta graficzny (192 x 64 pikseli)
Liczba klawiszy klawiatury 29
Porty standardowe 1 x USB (host) obsługa szuflady kasowej 5 V
Porty dodatkowe Moduł rozszerzenia I - 2 x RS232 szuflada wielonapięciowa (opcja) Moduł rozszerzenia II -WiFi, Bluetooth, 2 x RS232, szuflada wielonapięciowa (opcja) Moduł rozszerzenia III - modem 3G, 2 x RS232, szuflada wielonapięciowa (opcja)
Szuflada 5V 6V, 12V, 18V, 24V (opcja)
Obsługiwane urządzenia Komputer, skaner (USB/RS/PS2), waga, szuflada, weryfikator cen, drukarka paragonowa, multiplekser, modem 3G, waga zintegrowana, czytnik magnetyczny, pendrive, terminal płatniczy, hub USB, tunelowanie portów COM, monitoring
Komunikacja z komputerem on-line, bez przerywania pracy kasjera
Zasilacz zewnętrzny
Wbudowany akumulator li-ion 7,2V / 2150 mAh
Wymiary 94 x 62 x 230 mm (szer. x wys. x dł.)
Waga 0,6 kg

 


 

Do pobrania

Kasa fiskalna Posnet Ergo – instrukcja obsługi.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz